DİKKAT: Kullandığınız internet tarayıcısı (Internet Explorer 6) güncel değil. Bu nedenle yeni siteleri görüntüleme problemi yaşıyorsunuz. Tarayıcınız "Internet Explorer 7" veya daha üzeri bir versiyona günceleyebilir, yada Google Chrome veya Firefox kullanabilirsiniz.

ANASAYFA MAGIC SCREEN GLASS EVA LAMİNE CLEAR SHIELD UYGULAMALARIMIZ REFERANSLAR İLETİŞİM
CLEAR SHIELD

Yeni ClearShield Eco Sistem
Problemli Camlar
ClearShield Nedir ?
Nasıl Çalışır ?
Mimarlık ve Yapı
Dekoratif Cam
Duş Kabinleri
Güneş Enerjisi
Denizcilik
Konutsal Kullanım
Gıda ve Hijyen Uygulamaları
Demiryolları
Fabrika Uygulamaları
Cam Yenileme
Testlerle ClearShield
Sıkça Sorulan SorularUYGULAMA ÖRNEKLERİ

Mimarlık ve Yapı
Havaalanları
Denizcilik
Hoteller
Demiryolları

Problemli Camlar

Binalardaki 'Problemli Camlar' için Çözümler
Uygulama Öncesi, Uygulama İşlemi ve Uygulama Sonrası

Problemli camların oluşmasının ana sebepleri 'Nem, Alkalilik ve Kirlilik'tir!
Nem, Alkalilik ve Kir (NAK) iç mekan ve dış mekan camlarının kolayca Problemli Camlar haline gelmelerini sağlayabilir. Camlar çevremizde her yerdedirler ve yeni olduklarında görünürlük, netlik ve temizlik vaat ederler. Camlar NAK'a karşı korunmadıkları taktirde uygulanma öncesinde, sırasında veya sonrasında proje hazırlayanlar, imalatçılar, yükleniciler, montajcılar, bina sahipleri ve bina sakinleri için ciddi sonuçlar yaratarak bu vaatleri kolaylıkla boşa çıkarabilirler. Problemli Cam orijinal görünürlük, netlik ve temizlik vaatlerinin geçersiz kaldığı veya buna meyilli olan tüm camlara denir.

Bu durum, camların temizlenmesini ve temiz tutulmalarını giderek daha zor hale getirir - inşaatın yüksek derecede bakım gerektiren malzemesidir. Sık ve yoğun temizlenmesine rağmen Problemli Cam, kolayca orijinal şeffaflığını ve "parlak" görünümünü kaybedebilir.

Problemli Camlar kurulum sırasında elde edilmesi gereken ışık iletimi konusunda endüstri standartlarına ulaşmakta da başarısız olabilir. Bu durumun binalardaki gün ışığını olumsuz etkilemenin yanı sıra bina sakinlerinin refahını ve verimliliğini azaltmak gibi etkileri vardır.

NAK üçlüsünün bir veya birden fazlasının görüldüğü hemen hemen her yerde Problemli Camlara rastlamak mümkündür. Camın en büyük iki düşmanı rutubet ve alkaliliktir. Tek başına biri veya ikisi birden camın mat veya beyazlaşmış görünmesine neden olarak camın yüzeyine yerleşebilir veya camın çözünmesine neden olabilir. Bazı kirler cam yüzeyine zarar verebilir ve bunların çıkarılmaya çalışılması sırasında cam yüzeyi daha da kötü hale gelebilir.

Rutubet ise yağmur gibi likit formda olabilir veya yüksek rutubetli ortamlarda buharlaşmış halde bulunabilir.Alkalilik; set musluk suyundan, deniz suyundan ve çimento tozu, bina betonu, tuğlaları ya da sıvası üzerinden akan sular gibi inşaat malzemelerinden kaynaklanır.

Organik kirler normalde cama zarar vermez, ancak yüzeye sıkıca tutunurlar ve bunları temizlemek zor olabilir. Dış mekan camları için bunlar trafik dumanı filmini, kuş pisliklerini ve ağaç reçinelerini içerir. İç mekan camları için organik kirliliğe parmak izleri ve yemek pişirmeden kaynaklanan yağ buharları neden olur.

İnorganik kirler cama kimyasal olarak tutunur ve bunlar zor kirlerdir, çıkarılması imkansız olmasa bile konvansiyonel temizlik metotlarını kullanarak temizlemek gerekir. Dış mekan camları üzerindeki inorganik kirler deniz tuzu serpintisi, endüstriyel emisyonlar, demiryollarından gelen metal oksitler ve çimento tozu ve bina üzerinden akan sulardan kaynaklanır. İç mekan camları için ise buna bir örnek sert musluk suyundan kaynaklanan kireçtir.

Problemli camlar çoğunlukla şu ortamlarda bulunurlar:

• inşaat alanları
• eğimli camlar - koruyucu çatılar, çatı pencereleri
• rutin temizlik alanlarına erişimin zor olduğu binalar
• çimento, tuğla, sıva, taş işleri, yağmur suyu olukları ve silikon dolgulardan
   akan sulara maruz kalan camlar
• şehir merkezleri, endüstriyel alanlar, demir yolu yakınları ve kıyı bölgeleri
   gibi kirliliğin olduğu yerlerdeki camlar
• duş kabinleri, kumlanmış camlar, mutfaklarda pişirme esnasında yemekten
   sıçrayan maddelerin duvarla temasını engelleyen koruyucu paneller gibi
   iç mekan camları.

30 yılı aşkın bir süredir Ritec Poblemli Camlar için yenilikçi ve uygun maliyetli çözümler geliştirmiştir. Bu çözümler hem yeni uygulamaları 'korumayı' hem de zaten uygulanmış olan camların 'iyileştirilmesini' sağlar - inşaat işlerindeki gecikme ve şikayet risklerini azaltır veya engeller. Dolayısıyla problemli camlar ile ilgili çözüme ihtiyaç duyuyorsanız, lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Problemli Camlar üreticilere, yüklenicilere ve uygulayıcılara yeni iş fırsatları sunar, böylelikle yüksek satışlara ve karlara ulaşabilirler:

• mevcut işgücünü kullanarak pazarın yeni sektörleri içerisinde çeşitlilik elde etmek
• minimum kaynakla yeni ürünler ve hizmetler sunmak
• fiyat yerine Katma Değer üzerinden rekabet etmek

Lisanslı bir ClearShield® uygulayıcısı olmayı düşünüyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz. ClearShield®'in nasıl çalıştığını öğrenmek için burayı tıklayınız.

ANASAYFA | MAGIC SCREEN GLASS | EVA LAMİNE | CLEAR SHIELD | UYGULAMALARIMIZ | REFERANSLAR | İLETİŞİM
© Copyright 1995 - www.kozmoscam.com.tr