DİKKAT: Kullandığınız internet tarayıcısı (Internet Explorer 6) güncel değil. Bu nedenle yeni siteleri görüntüleme problemi yaşıyorsunuz. Tarayıcınız "Internet Explorer 7" veya daha üzeri bir versiyona günceleyebilir, yada Google Chrome veya Firefox kullanabilirsiniz.

ANASAYFA MAGIC SCREEN GLASS EVA LAMİNE CLEAR SHIELD UYGULAMALARIMIZ REFERANSLAR İLETİŞİM
CLEAR SHIELD

Yeni ClearShield Eco Sistem
Problemli Camlar
ClearShield Nedir ?
Nasıl Çalışır?
Mimarlık ve Yapı
Dekoratif Cam
Duş Kabinleri
Güneş Enerjisi
Denizcilik
Konutsal Kullanım
Gıda ve Hijyen Uygulamaları
Demiryolları
Fabrika Uygulamaları
Cam Yenileme
Testlerle ClearShield
Sıkça Sorulan SorularUYGULAMA ÖRNEKLERİ

Mimarlık ve Yapı
Havaalanları
Denizcilik
Hoteller
Demiryolları

UYGULAMA ÖRNEKLERİ Mimarlık ve Yapı

Lloyd Londra Binası, İngiltere
Lloyd Binası sahipleri avlu kenarındaki çerçeve boyalarının cam üzerine aktığını ve yüzeye yapıştığını ve böylelikle camın temizliğinin son derece zor hale geldiğini fark ettiler. Cam başarılı bir şekilde ClearShield Low-M® Cam'a (Düşük Bakımlı) dönüştürüldü. Boya şimdi de camın üzerine akıyor ama ClearShield sayesinde camdan kolayca siliniyor ve geleneksel temizlik yöntemleri camın korunması için yeterli oluyor.

Lloyds'un Yapı Tesisleri Müdürü şu yorumda bulundu, "Bizler ClearShield Sisteminden çok etkilendik, tesis yönetimi operasyonumuz açısından son derece faydalı oldu, uygulama sonrası tamamlayıcı bakım uygulamalarına devam etmek istiyoruz."

Santander, Santa Fe, Meksika
Santa Fe ve Querétaro'daki Santander ofisleri ileri teknoloji kullanmaları nedeniyle Meksika Akıllı Bina Enstitüsü tarafından 1994 yılında Akıllı Bina Ödülü aldı. Mükemmellik imajını korumak için bina sahipleri binanın camlarının dışarıdan ClearShield ile yenilenmesini ve korunmasını istediler. Toplamda 20.000 m2'den fazla cam işlem gördü.

Şangay Dünya Finans Merkezi, Çin
492 metre yüksekliği ile bu bina Çin'deki en yüksek binalardan biridir.

Yaklaşık 100,000m²'lik cam, montaj öncesi fabrikada ClearShield ile kaplandı. Bu, binanın inşası sırasında beton sıçraması ve çimento tozu gibi herhangi bir inorganik kirleticinin cam üzerinden kolayca temizlenmesine fırsat verdi. Böylelikle ClearShield inşaat boyunca oluşacak potansiyel masraflı gecikmeleri engelledi ve yüzey hasarı nedeniyle camın yenilenmesine nazaran önemli ölçüde daha düşük maliyetli bir alternatif sundu.

Daha fazla örnek uygulama için lütfen Dünya Genelinde ClearShield Projeleri Kitabı'nı indiriniz. (PDF 5.2 MB).

ANASAYFA | MAGIC SCREEN GLASS | EVA LAMİNE | CLEAR SHIELD | UYGULAMALARIMIZ | REFERANSLAR | İLETİŞİM
© Copyright 1995 - www.kozmoscam.com.tr