DİKKAT: Kullandığınız internet tarayıcısı (Internet Explorer 6) güncel değil. Bu nedenle yeni siteleri görüntüleme problemi yaşıyorsunuz. Tarayıcınız "Internet Explorer 7" veya daha üzeri bir versiyona günceleyebilir, yada Google Chrome veya Firefox kullanabilirsiniz.

ANASAYFA MAGIC SCREEN GLASS EVA LAMİNE CLEAR SHIELD UYGULAMALARIMIZ REFERANSLAR İLETİŞİM
CLEAR SHIELD

Yeni ClearShield Eco Sistem
Problemli Camlar
ClearShield Nedir ?
Nasıl Çalışır ?
Mimarlık ve Yapı
Dekoratif Cam
Duş Kabinleri
Güneş Enerjisi
Denizcilik
Konutsal Kullanım
Gıda ve Hijyen Uygulamaları
Demiryolları
Fabrika Uygulamaları
Cam Yenileme
Testlerle ClearShield
Sıkça Sorulan SorularUYGULAMA ÖRNEKLERİ

Mimarlık ve Yapı
Havaalanları
Denizcilik
Hoteller
Demiryolları

Nasıl Çalışır ?

Cam Korozyonu
Metalin paslanması gibi, cam yüzeyi ve çevresel kirlilik arasında meydana gelen reaksiyonlar nedeniyle camda da bir korozyon işlemi olur. Korunmasız cama temas eden tek bir damlacık bile iyi aydınlatmada görünebilen bir hasar meydana getirebilir.

Cam yüzeyi pürüzsüz değildir, mikroskobik çıkıntılar ve çukurlardan oluşur. Hem organik hem de inorganik kirleticiler bu çukurları doldurarak cam ile kimyasal bir tepkimeye girer ve yüzeye sıkıca yapışırlar. Bu nedenle camın temizlemesi daha da zorlaşır ve görüş netliği bozulur.

Cam korozyonu hakkında daha fazla bilgi için
Cam korozyonu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Ritec International'ın İdari Müdürü Stephen Byers tarafından yazılmış uzman makalesini okuyabilirsiniz... (ingilizce)

                 

ClearShield ®: İdeal Çözüm
ClearShield ® eşsiz bir polimerik reçinedir ve sıradan cama uygulandığında güçlü bir kimyasal bağ oluşturmak için çapraz bağlantı oluşturur. ClearShield ® tamamen şeffaf, kimyasal reaksiyona girmeyen, tehlikesiz ve UV ışınlarına dayanıklı bir maddedir. Bir kaplama ürününün aksine ClearShield ® , camın bir paçası haline gelir bu nedenle soyulmaz, pullaşmaz ya da çatlamaz.

Sonuç, camın korozyon ve kimyasal saldırılar nedeniyle daha fazla zarar görmesini sınırlayarak kirletici maddelerin yüzeye yapışmalarını engelleyen 'yapışmaz' ClearShield Eco-Cam™'dır. Böylece kir normal temizleme yöntemleri kullanılarak kolayca temizlenebilir.ANASAYFA | MAGIC SCREEN GLASS | EVA LAMİNE | CLEAR SHIELD | UYGULAMALARIMIZ | REFERANSLAR | İLETİŞİM
© Copyright 1995 - www.kozmoscam.com.tr