DİKKAT: Kullandığınız internet tarayıcısı (Internet Explorer 6) güncel değil. Bu nedenle yeni siteleri görüntüleme problemi yaşıyorsunuz. Tarayıcınız "Internet Explorer 7" veya daha üzeri bir versiyona günceleyebilir, yada Google Chrome veya Firefox kullanabilirsiniz.

ANASAYFA MAGIC SCREEN GLASS EVA LAMİNE CLEAR SHIELD UYGULAMALARIMIZ REFERANSLAR İLETİŞİM
CLEAR SHIELD

Yeni ClearShield Eco Sistem
Problemli Camlar
ClearShield Nedir ?
Nasıl Çalışır?
Mimarlık ve Yapı
Dekoratif Cam
Duş Kabinleri
Güneş Enerjisi
Denizcilik
Konutsal Kullanım
Gıda ve Hijyen Uygulamaları
Demiryolları
Fabrika Uygulamaları
Cam Yenileme
Testlerle ClearShield
Sıkça Sorulan SorularUYGULAMA ÖRNEKLERİ

Mimarlık ve Yapı
Havaalanları
Denizcilik
Hoteller
Demiryolları

ClearShield Eco-Glass™ Sıkça Sorulan Sorular

Umuyoruz ki bu sayfa ClearShield® ile ilgili sormak istediğiniz soruları cevaplayacaktır. Sormak istediğiniz diğer sorular için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

S. ClearShield® nedir?
C.
ClearShield İngiltere'de Ritec International tarafından üretilen özel bir tür sıvıdır. ClearShield Eco-System™ kullanılarak sıradan cam üzerine uygulandığında camı 'yapışmaz' ClearShield Eco-Glass™'a yükseltir.

S. ClearShield Eco-Glass™ nasıl çalışır?
C.
ClearShield Eco-Glass™ 'yapışmaz' tavalar gibi çalışır. Şöyle ki:
- temizlenmesi ve temiz tutulması kolaydır
- sert ve aşındırıcı temizlik ürünleri veya yöntemlerine olan ihtiyacını ortadan kaldırır
- lekelenme ve renk değişimine karşı direnir
- 'yeni' bir görünümü ve performansı çok daha uzun süre muhafaza eder
- genel görünümü, performansı ve müşteri memnuniyetini iyileştirerek
   daha uzun süren temizlik dönemleri arasında daha temiz ve parlak görünüm sağlar

S. Etkisi ne kadar sürer?
C.
Basit ve ekonomik bir uygulama sonrası bakım programı takip edildiğinde ClearShield Eco-Glass™çevresel koşullara bağlı olarak yıllarca yeni gibi görünür ve performans gösterir.

S. Uygulama sonrası bakım programı ve amacı nedir?
C.
Uygulama sonrası bakım programı şunları içerir:
- uygulama sonrası bakım ürünleri, özel ClearShield Eco-Glass™ görünümünü
   ve performansını korumak için formüle edilmiştir
- sert su kalıntıları ya da betondan sızan sular gibi atmosferik aşınmalar ya da
   kimyasal saldırılar altında görünüm ve performansı yeniden sağlamak
   anlamında bir 'yardımcı'dır.

S. ClearShield Eco-Glass™ nasıl yapılır?
C.
Kimyasal olarak reaksiyona girmeyen 'yapışmaz', kolay temizlenebilir sıradan cam yüzeyini dönüştüren özel bir işlemle yapılır (ClearShield Eco-System™).

S. Bu dönüştürme işlemi nerede gerçekleştirilir?

C.
Hem cam işleyicilerinin/üreticilerinin fabrikalarındaki yeni cama, hem binalara önceden monte edilmiş cama, hem de deniz veya taşıma araçlarının camlarına uygulanır.
S. Bu işlemin cam rengi, optik özellikler veya ışık geçirgenliği üzerinde herhangi bir etkisi var mıdır?
C.
Camı daha temiz ve parlak tutarak camın orijinal performansını korumak dışında hayır.

S. ClearShield Eco-Glass™ temizlik gerektirir mi?
C.
Evet.Tıpkı 'yapışmaz' tencerelerin yine de biraz temizliğe ihtiyaç duyması gibi ClearShield Eco-Glass™ da temizlenmeye ihtiyaç duyar. Ortalama olarak sıradan camın gerektirdiğinin yarısından daha az sıklıkta temizlik gerektirir.

S. Maliyeti ne kadardır?
C.
Bu, ClearShield Eco-Glass™'ın nerede ve nasıl üretildiğine bağlıdır. Eğer fabrikada üretiliyorsa maliyet genellikle camın türü ve üretimin türüne göre değişir. Eğer yerinde uygulanıyorsa sıradan camın ClearShield Eco-Glass™'a dönüştürülmesinin maliyeti genellikle camın durumuna bağlı olmaktadır (örn. camın leke ve renk değişimi düzeyi ve erişilebilirlik derecesi gibi).

Genel bir karşılaştırma olarak fabrikada üretilen ClearShield Eco-Glass™ normalde low-E (düşük emisyonlu) ya da sertleştirilmiş camın yarı maliyetinden daha düşüktür. Camı yerinde dönüştürmenin maliyeti bu maliyete göre ekstra işçilik, ulaşım vb. masraflar nedeniyle iki veya üç kat daha fazladır.

S. Cam zaten monte edilmişse ve lekeli ve rengini kaybetmişse ne olur?
C.
Önceden rengi değişmiş ve lekelenmiş camlar için ClearShield Sytem yüzeyi yeniler ve orijinal 'yeni gibi' haline geri döndürür.Sonrasında cam ClearShield 'Yapışmaz' Cama dönüştürüldükten sonra basit ve ekonomik bir uygulama sonrası bakım programı önerilir.

Uygulama sonrası programı görünürlük, netlik ve temizlik garantisini yerine getirerek ClearShield 'Yapışmaz' Camın ilk günkü gibi görünmeye ve performans göstermeye devam etmesini sağlar.

S. ClearShield Glass'a ne zarar verir?
C.
'Yapışmaz' tencerelerde de olduğu gibi aşındırıcı temizleyiciler ve sert kimyasallar ClearShield Camın yüzeyine zarar verebilir. Ancak bu tür ürünler ClearShield'lı Camın 'kolay temizlenebilen' özellikleri nedeniyle gerekli değildir.

S. ClearShield akrilik ve polikarbonat gibi plastikler için kullanılabilir mi?
C.
Hayır, ClearShield sadece cam, seramik ve porselen gibi camsı yüzeyler üzerinde işe yarar. Diğer yüzeyleri aşındırır.

S. ClearShield 'Yapışmaz' Cam nasıl temizlenir?
C.
Ritec, ClearShield'ın kullanım süresi boyunca performansını ve görünümünü koruyacak özel uygulama sonrası bakım ürünleri geliştirmiştir.

S. ClearShield 'Yapışmaz' Camı korumak için Ritec'in özel temizlik ürünlerini kullanmak gerekli midir?
C.
Ritec ürünleri ClearShield Cam'ın görünüm ve performansını korumak üzere özel olarak formüle edildiğinden kullanılmaları önerilmektedir. Kullanılabilecek diğer ürünler, aşındırıcı olmayan ve tortu ya da bir film tabakası bırakmayacak ürünlerdir, ancak ClearShield Cam'ın görünüm ve performansının en iyi şekilde kalması için Ritec'e danışılmalıdır.

S. ClearShield'i duş camına, oto ön camına, tekne pencerelerine, cam mobilyalara, pencerelere ve sera camına kendim uygulayabilir miyim?
C.
Sizlere bir Clear-Vision kendin yap kiti sunmaktayız. Bu kit, eğitimli uzmanlar tarafından uygulanan ticari / endüstriyel ClearShield Sisteminin perakende / tüketici versiyonudur. Clear-Vision kendin yap kitleri duş camları, otomotiv camları, tekne pencereleri, cam mobilyalar, pencereler ve sera camları için kullanılabilir. Daha fazla bilgi için lütfen online mağazamızı ziyaret ediniz: www.ClearShield.biz (İngiltere için); İngiltere dışı talepler için lütfen bize ulaşınız.

ANASAYFA | MAGIC SCREEN GLASS | EVA LAMİNE | CLEAR SHIELD | UYGULAMALARIMIZ | REFERANSLAR | İLETİŞİM
© Copyright 1995 - www.kozmoscam.com.tr