DİKKAT: Kullandığınız internet tarayıcısı (Internet Explorer 6) güncel değil. Bu nedenle yeni siteleri görüntüleme problemi yaşıyorsunuz. Tarayıcınız "Internet Explorer 7" veya daha üzeri bir versiyona günceleyebilir, yada Google Chrome veya Firefox kullanabilirsiniz.

ANASAYFA MAGIC SCREEN GLASS EVA LAMİNE CLEAR SHIELD UYGULAMALARIMIZ REFERANSLAR İLETİŞİM
CLEAR SHIELD

Yeni ClearShield Eco Sistem
Problemli Camlar
ClearShield Nedir ?
Nasıl Çalışır?
Mimarlık ve Yapı
Dekoratif Cam
Duş Kabinleri
Güneş Enerjisi
Denizcilik
Konutsal Kullanım
Gıda ve Hijyen Uygulamaları
Demiryolları
Fabrika Uygulamaları
Cam Yenileme
Testlerle ClearShield
Sıkça Sorulan SorularUYGULAMA ÖRNEKLERİ

Mimarlık ve Yapı
Havaalanları
Denizcilik
Hoteller
Demiryolları

Testlerle ClearShield

Clearshield®'ın performansı bağımsız test kuruluşları, laboratuarlar, üniversiteler ve büyük cam firmaları tarafından doğrulanmıştır.

Öncelikle ClearShield Eco-Glass™'ın korunmasız cama karşı nasıl tedbir aldığına bakacağız.

Temas açısı ve su geçirmezlik (hidrofobisite)


Hidrofobik cam (su geçirmez cam) korumasız cama kıyasla daha yüksek bir temas açısına sahiptir. Temas açısı o camın su geçirmezliğinin tahmini ölçüsüdür. 90°'den büyük bir temas açısı hidrofobisiteyi gösterir.

ClearShield® cam yüzeyini daha hidrofobik hale getirecek olan bir polimer reçinesidir.Tipik olarak, ClearShield Eco Glass™'ın yüzeyindeki temas açısı 104° olarak ölçülebilir.

Tipik olarak bu ölçüm, ürün geliştirme ve kalite kontrol amaçlı ilk uygulama etkinliğinin geniş çaplı bir göstergesi olarak kullanılır. Bu amaçla kullanılan tipik bir diğer test yöntemi ise aşınma testidir.

Ancak bu ölçümler cam yüzeyi korumasında uzun vadeli dayanıklılık ve formundalığın güvenilir göstergeleri değildir. Önlemler kullanılan parametreler ve aşınma malzemelerine bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir ve her zaman tekrarlanabilir olmayabilir.

Amerika Birleşik Devletleri New York'taki Corning Cam Müzesi "korozyon hızını pek çok faktör etkiler" demekte ve "şu anki hiç bir laboratuar tüm koşullar altında hizmet davranışlarını tahmin etme yeteneğine sahip değildir" yorumunda bulunmaktadır. Corning Cam Müzesinin web sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız.
(ingilizce)

Bu nedenle neyin önemli olduğunu ölçmeli ve ölçülebilir olanı önemli hale getirmemeliyiz.

Kendiniz de görün

ClearShield ile korunan cam ve korunmayan camı karşılaştırmak için özel olarak iki deney geliştirilmiştir. Test bilgilerini indirmek için aşağıdaki linklere tıklayınız.

[PDF] ClearShield Bakteri Testi (ingilizce)

[PDF] ClearShield Kireç Testi (ingilizce)

ANASAYFA | MAGIC SCREEN GLASS | EVA LAMİNE | CLEAR SHIELD | UYGULAMALARIMIZ | REFERANSLAR | İLETİŞİM
© Copyright 1995 - www.kozmoscam.com.tr