DİKKAT: Kullandığınız internet tarayıcısı (Internet Explorer 6) güncel değil. Bu nedenle yeni siteleri görüntüleme problemi yaşıyorsunuz. Tarayıcınız "Internet Explorer 7" veya daha üzeri bir versiyona günceleyebilir, yada Google Chrome veya Firefox kullanabilirsiniz.

 
ANASAYFA MAGIC SCREEN GLASS EVA LAMİNE CLEAR SHIELD UYGULAMALARIMIZ REFERANSLAR İLETİŞİM
CLEAR SHIELD

Yeni ClearShield Eco Sistem
Problemli Camlar
ClearShield Nedir ?
Nasıl Çalışır?
Mimarlık ve Yapı
Dekoratif Cam
Duş Kabinleri
Güneş Enerjisi
Denizcilik
Konutsal Kullanım
Gıda ve Hijyen Uygulamaları
Demiryolları
Fabrika Uygulamaları
Cam Yenileme
Testlerle ClearShield
Sıkça Sorulan SorularUYGULAMA ÖRNEKLERİ

Mimarlık ve Yapı
Havaalanları
Denizcilik
Hoteller
Demiryolları

UYGULAMA ÖRNEKLERİ Demiryolları

Luton Parkway İstasyonu, İngiltere
Luton Parkway istasyonundaki camlar sadece dizel trenlerin her zamanki kirli kalıntılarıyla değil aynı zamanda yakındaki Luton Havaalanı'na inen ve alandan kalkan hava araçlarının ürettiği yanmamış hidrokarbonlarla da kirleniyordu. İstasyonun 1999 yılında açılışından bu yana camlar hiç temizlenmemişti bu yüzden üstlerinde önemli miktarda kir birikimi olmuştu. İstasyonu çalıştıran şirket Thameslink Rail uzun ömürlü bir çözüm bulmak zorundaydı.

Thameslink bir cevap bulmak için Ritec ile temasa geçti. Ritec'in yerinde uygulama ekibi sonrasında giriş cephesi ve platform korunakları da dahil olmak üzere istasyondaki camların çoğuna ClearShield uyguladı.

Thameslink Rail Başkanı şunları söyledi: "Camları temiz tutmak oldukça zordu - düzenli cam temizliği etkili olmadığı gibi aynı zamanda da masraflıydı. Camları uzun süre temiz tutacak ve gerektiğinde temizliğin kolay olmasını sağlayacak bir şeye ihtiyacımız vardı. ClearShield bizim için ideal bir çözüm oldu, herkese tavsiye ederim."

Amstel Tren İstasyonu, Hollanda
Uzun yıllar boyunca, trenlerden kaynaklanan emisyonlar Amsterdam'daki bu büyük istasyonun camlarını kirletmişti. Geleneksel temizlik yöntemleri cam yüzeyindeki kirlerin yoğun birikimini kaldıramadı. Bu yüzden istasyonu işleten şirket Nederlandse Spoorwegen (NS) bir çözüm aramak zorunda kaldı.

Ritec Benelux, ClearShield Sisteminin gösterimini yapması için davet edildi ve bir cam panelin yarısı yenilendi. NS sonuçtan öyle memnun kalmıştı ki Ritec Benelux ile istasyonun tüm camlarını yenilemesi ve koruma sağlaması için anlaşma yaptı. Bugün bile bu camların yüzeylerini temizlemek daha kolay ve bu camlara daha az kir yapışıyor.


Londra Gatwick Havaalanı Trenleri, İngiltere
Gatwick'in iki terminali arasında yolcu ulaşımını sağlayan servis trenleri bir milyon milin üzerinde yol kat etmiştir. Havaalanındaki sert çevresel koşullar nedeniyle camlar oldukça lekeliydi ve mat bir görünümleri vardı. Daha sonra, trenlerin camları yenilendi ve 2002 yılında ClearShield uygulaması yapıldı.

ClearShield trenlerin genel görünümünü iyileştirdi ve sert temizlik ürünlerinin kullanılma ihtiyacını azalttı. Sonrasında ise trenlerin bakımı çok daha kolay ve çok daha ucuz hale geldi.

Daha fazla örnek uygulama için lütfen Dünya Genelinde ClearShield Projeleri Kitabı'nı indiriniz. (PDF 5.2 MB)

ANASAYFA | MAGIC SCREEN GLASS | EVA LAMİNE | CLEAR SHIELD | UYGULAMALARIMIZ | REFERANSLAR | İLETİŞİM
© Copyright 1995 - www.kozmoscam.com.tr